Veterán klub

Rožnov pod Radhoštěm

O nás

Všichni členové našeho Veterán klubu kdysi aktivně působili ve Valašském souboru písní a tanců Radhošť a patřili ke generaci tanečníků a zpěváků, kteří pod vedením pana Václava Bradáče dosáhli řadu ocenění na tehdejších národních přehlídkách folklorních souborů, a pásma, která v této době vznikla, mají i dnes svou velkou hodnotu.

Před více jak 30 lety vzniklo v souboru Radhošť 10 manželských párů, kteří si dnes říkají „veteráni“ a to je základ našeho Veterán klubu.Po skončení aktivní činnosti v souboru jsme měli jednu věc společnou. Stýskalo se nám po souborovém životě, po skvělé partě, a další věc, co jsme měli a stále máme, je láska k valašské kultuře, tanci a zpěvu. Před mnoha lety nás pan Bradáč v souboru naučil táhnout za jeden provaz a naučil nás také se dobře bavit. Humor je kořením života a tak se snažíme ho zapojovat, jak do našich tanečních čísel, tak i do různých našich oslav.

Před 20 lety jsme se dali dohromady a začali jsme znovu vystupovat. Byli jsme na prvním ročníku festivalu seniorských souborů v Petrově, ale vždy jsme vystupovali jako součást mateřského souboru Radhošť. Naším záměrem nikdy nebylo souboru Radhošť konkurovat, ale spíše spojovat generaci nás starších s těmi mladými. Myslím si, že se nám to podařilo. Svědčí o tom řada společných souborových akcí, vystoupení i zahraniční zájezdy.

V našem Veterán klubu se nenudíme a stále organizujeme společné akce, kde se něco děje, a na vše dohlíží naše vláda. Máme prezidenta, ministra financí, dopravy, sportu a tělovýchovy, pitného režimu, obrany, a na dalších postech dále pracujeme.

Mnoho z nás má již důchodový věk, přesto nácviky a přípravu všech akcí bereme velmi zodpovědně, a tak je to dobře.  Až někdy budete v rožnovském muzeu, můžete náš Veterán klub souboru Radhošť  vidět při pochování basy, stavění a kácení máje nebo jako součást vystoupení hlavního souboru Radhošť.

  Dlouholetá přátelství, která před lety vznikla, dále rozvíjíme, a tanec a zpěv nás stále moc baví.

Josef Orság (prezident)

Členové

Cérky

Květa Bradáčová, Hana Crhová, Anna Čáňová, Helena Dobrovolná, Zuzana Foukalová, Dagmar Koláčková, Hana Kulišťáková, Zdenka Orságová, Eva Skalková, Anna Trčková

Ogaři

Vít Bradáč, Petr Dobrovolný, Ladislav Foukal, Jaroslav Jurajda, Pavel Koláček, Petr Kulišťák, Josef Orság, Zdeněk Skalka, Milan Trčka, Jaroslav Vachůn