Spřátelené soubory

Rožnov pod Radhoštěm

Béri Balogh Ádám

Již tradiční jsou vazby na Maďarsko. Soubor Béri Balogh Ádám pochází z krásného města Körmend, které leží na západu Maďarska. Nejzajímavější místo je zámek rodu Batthyány, kde také soubor Radhošť vystupuje na tradičním festivale.

Soubor Radhošť pořádá se souborem Béri Balogh Ádám již více než 30 let reciproční výměny . Soubor Malý Radhošť udržuje kontakty s dětmi ze základní školy v Körmendu a v Nadazdu a obě skupiny dětí se pravidelně navštěvují.

FS Považan

FS Považan vznikl v roce 1954 při závodním klubu Považských strojíren v Považské Bystrici a řadí se mezi nejstarší folklorní soubory na Slovensku. Je reprezentantem města Považská Bystrica na soutěžích, festivalech a různých vystoupeních pro veřejnost doma i v zahraničí. Soubor během let svého působení vychoval nespočetné množství zpěváků, muzikantů i tanečníků, kteří působí v profesionálních souborech jako například umělecký soubor Lúčnica. Kromě toho, někteří působí jako vedoucí jiných folklorních souborů.

Drieske Nijpers

Chcete-li nechat dědictví a lidové tradice přežít a vyvíjet se v rámci současného rámce: to je poslání, které lidová umělecká skupina Drieske Nijpers vytyčila v roce 1967 jako svůj cíl.
Tam, kde je důvod k večírku nebo kde je možnost ukázat naše vlámské lidové umění ve všech aspektech, se Drieske Nijpers ráda připojí. Kromě folklorního tance, skupina také uvádí vende čísla a lidovou hudbu.
V bohaté, padesátileté historii této skupiny se objevila řada vystoupení doma i v zahraničí, stejně jako jiné příležitosti, kdy skupina mohla ukázat, jak velká je afinita k lidovému umění.